Deniz Suyunun Yararları

Deniz suyunun serinletme ve ferahlatma dışında çok daha fazla yararları bulunmaktadır.

Deniz Suyunun İnsan Vücuduna Faydaları

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Deniz Suyu İçmenin Yararları
Deniz Suyu İçmenin Yararları

Deniz suyu, mineral tuzları, vitaminler, elementler, amino grup asitler ve mikroorganizmalar içermektedir. Deniz suyundaki minerallerin emilmesi vücudun hastalıklara uğramasına neden olan toksinlerin atılmasını sağlamak için ciltteki gözenekleri açmaktadır. Böylece bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Uykusuzluğu Tedavi Eder
Deniz suyunda var olan magnezyum içeriği oldukça faydalı bir mineraldir. Sinirleri ve kasları sakinleştirerek stresi azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bu minerallerin içeriğinde uykusuzluk tedavisine yardımcı bazı doğal hipnotikleri bulunmaktadır.

Cildinizi güzelleştirir
Deniz suyunda bulunan hidrat ve magnezyum cildin genç görünmesi için faydalı bir mineraldir. Cildinizde meydana çıkan pürüzlülük, kızarıklık ve iltihaplı gibi durumlarda, deniz suyunun büyük faydaları bulunmaktadır.

Zihni Tazeler
Deniz suyu zihni sakinleştirmektedir. Bedenin ve zihnin gençleşmesine yardımcı olmaktadır.  Ayrıca, denizde yüzmek vücudun kan pompalamasına etki etmektedir. Taze kanın pompalanması zihnin daha aktif olmasını sağlar.

Stres ve Depresyonla Mücadele Eder
Deniz suyu depresyon, anksiyete, ilgisizlik ve benzeri gibi birçok duygusal bozuklukları tedavi etmek için etkilidir.

Üst Solunum Yollarına iyi Gelir
Şiddetli öksürük, Astım, balgam ve diğer solunum problemleri için deniz suyu en doğal tedavi yöntemidir.

Soğuk Algınlığı ve Gribe iyi Gelir
Deniz suyunda bulunan bileşenler antibiyotik etkisine sahiptir ve grip ile mücadele edebilmek için bağışıklığa büyük katkısı olmaktadır.

Deniz Suyu içmenin Zararları

  • Deniz suyu içmek vücudumuzun su kaybetmesine neden olur.
  • İstemeden de olsa deniz suyu içtiyseniz, bazı etkileri fark edebilirsiniz. Düşük kan basıncı, hızlı kalp atışı, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi bunların dışında kusma, ishal, bilinç kaybı ve iştah kaybı gibi kötü durumlara sebep olabilmektedir.
  • Yukarıdaki yan etkileri fark etmeyip deniz suyu içmeye devam ederseniz, vücudunuz susuzluk sebebi ile artık su üretemez ve idrara çıkamaz. Bu sebeple böbrek yetersizliği ile ciddi nöbetler yaşanabilir.