Doğal Cilt Bakımı

          Kimyasal ürün kullanmak istemiyorum, kullansam da faydasını görmüyorum, diyorsanız.Birazdan  bahsedeceğimiz önerilerimizi denemelisiniz.Tamamen bitkisel ve doğal olan, evinizde bulunabilecek ürünler ile yapabileceğiniz doğal cilt bakımlarından bahsedeceğiz.

evde-dogal-cilt-bakimi

Nemlendirici Doğal Yağ

Cildinizi nemlendirmek için argan yağı kullanabilirsiniz. Argan yağını aktarlarda bulabilirsiniz. Bu yağlar yapışkan olmayıp, kuru ve hafif bir yağ türüdür.Cilt temizliğinden sonra bir kaç damla yüzünüzün gün boyunca nemli kalmasını sağlayacaktır.

Peeling (Ölü Deri Soyulması)

Yulaf ezmesi ile peeling yapabilirsiniz.İhtiyacınız kadar yulaf ezmesini pişirin.Kıvamı arttırmak için su katın ve krem kıvamında kalmasına dikkat etmelisiniz.Bir çay kaşığı bal ve zeytin yağı katıp karıştırın.Karışımın soğumasını bekleyin.Daha sonra göz çevrenizin dışında kalan cilt kısımlarınıza yedirerek sürün.Yaklaşık 5 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.Bu şekilde ölü deri hücrelerinden kurtulmuş olursunuz.

Yoğurt ile Cilt Temizliği

Ilık suya temiz bir havlunuzu batırın.Bir yemek kaşığı kadar yoğurda, yarım çay kaşığı limon yağı ve iki çay kaşığı doğal zeytin yağını katın.Aynı şekilde bu karışımı da göz çevrenizin dışında kalan cilt bölgelerinize yedirin.10 dakika kadar bir süre sonra ılık suda beklettiğiniz havlu ile yüzünüzü temizleyin.

Yüz Gerdirici Doğal Maske

Cildinizi sabun ile yıkayınız.2 yemek kaşığı yoğurda 1 yemek kaşığı limon suyu katıp karıştırın.Bu karışımı sadece yüz ve boynunuza yedirerek sürünüz.Sürmüş olduğunuz bölgelerde sıkılaşma hissi yaşayacaksınız.Bu karışımı yaklaşık 1 saat kadar bekletin.Ilık su ile yıkayın ve bir süre sonrada soğuk su ile yıkadıktan sonra havlu ile hafifçe kurulayınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir