Evde Doğal Cilt Bakımı

Cildimiz mevsim değişikliklerinde nem kaybeder, kaşınır, kızarır ve pul pul olur.Bu durumda kozmetik ürünlerine sarılırız.Peki evimizde ki doğal ürünler ile cildimize neler yapabiliriz ?

evde-dogal-cilt-bakimi

Cildimizi korumak için mutfağımızda bulunan daha ekonomik ve doğal yöntemlerin bazılarından bahsedeceğiz.

Maydonoz; Maydonoz cildimizdeki iltihaplar ve kızarıklar için çok iyi gelecektir.Cildinizdeki gerilmeden dolayı olan soyulmayı da engeller.

Bir miktar maydanozu ezin ve kaşınan yerlerin üzerine veya kırmızı noktalarınızın üzerine sürün.

Bal; bal doğal arındırıcı ve anrimikrobiktir, cildinizi sakinleştirir. Cildinizin tamamen soyulup pul pul olan görünümden kurtulmanızı sağlar.Soyulmadan sonra yeni çıkan derinizin sivilcelenmesini önlemeye yardımcı olur.

Havyar (Balık Yumurtası); Balık yumurtasının özünde protein ve fosfolipid bulunur.Protein cildin sıkı kalmasını ve elastikiyet kazanmasını sağlar.Fosfolipid ise cildin nem almasına yardımcı olur.Havyar ile yapılmış kremler cilt yaşlanmalarının önüne geçer.

Yulaf; Yulaf ununun sakinleştirici etkisi vardır.Soğuk bir fincan yulaf ununu 15 dakika kadar cildinize uygulayın.Cildiniz yumuşayacak ve kızarıklıklar azalacaktır.

Avakado; Avakadonun cildinizi nemlendirme ve rahatlatma etkisi vardır.Bir avakadoyu ezip buzlukta soğutun.Bacaklarınıza sürüp 20 dakika kadar bekletin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir