Home / Cilt Bakımı / Evde Doğal Cilt Bakımı

Evde Doğal Cilt Bakımı

Cildimiz mevsim değişikliklerinde nem kaybeder, kaşınır, kızarır ve pul pul olur.Bu durumda kozmetik ürünlerine sarılırız.Peki evimizde ki doğal ürünler ile cildimize neler yapabiliriz ?

evde-dogal-cilt-bakimi

Cildimizi korumak için mutfağımızda bulunan daha ekonomik ve doğal yöntemlerin bazılarından bahsedeceğiz.

Maydonoz; Maydonoz cildimizdeki iltihaplar ve kızarıklar için çok iyi gelecektir.Cildinizdeki gerilmeden dolayı olan soyulmayı da engeller.

Bir miktar maydanozu ezin ve kaşınan yerlerin üzerine veya kırmızı noktalarınızın üzerine sürün.

Bal; bal doğal arındırıcı ve anrimikrobiktir, cildinizi sakinleştirir. Cildinizin tamamen soyulup pul pul olan görünümden kurtulmanızı sağlar.Soyulmadan sonra yeni çıkan derinizin sivilcelenmesini önlemeye yardımcı olur.

Havyar (Balık Yumurtası); Balık yumurtasının özünde protein ve fosfolipid bulunur.Protein cildin sıkı kalmasını ve elastikiyet kazanmasını sağlar.Fosfolipid ise cildin nem almasına yardımcı olur.Havyar ile yapılmış kremler cilt yaşlanmalarının önüne geçer.

Yulaf; Yulaf ununun sakinleştirici etkisi vardır.Soğuk bir fincan yulaf ununu 15 dakika kadar cildinize uygulayın.Cildiniz yumuşayacak ve kızarıklıklar azalacaktır.

Avakado; Avakadonun cildinizi nemlendirme ve rahatlatma etkisi vardır.Bir avakadoyu ezip buzlukta soğutun.Bacaklarınıza sürüp 20 dakika kadar bekletin.

About Admin