Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ?

Göz altı morlukları her yaşta görülebilmektedir. Bu morluklar bazen simsiyah olabilir. Genelde beyaz tenli insanlarda ve göz çukuru derin olan kişilerde gözükmektedir. 

Göz altı morlukları genetik sebeplerden, düzensiz uykudan, aşırı stresden veya yetersiz beslenmeden olabilir.

Evde Göz Altı Morlukları için Yapılabilecekler

goz alti morluklarina ne iyi gelir
goz alti morluklarina ne iyi gelir

Hazırlanması 1-2 dakikadar sürecek olan, sulu bir salatalığı ince bir şekilde dilimleyin. Gözlerinizin üzerinde 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

En etkili çözümlerden birisi olan domates ve limon suyu maskesini hazırlamayı unutmayın. Eşit miktarda domates ve limon suyunu kartıştırın ve  1 hafta boyunca günde 2 defa göz altlarınıza sürün.

Elma terapisi uygulayabilirsiniz. Elmaları rendeleyin ve suyunu sıkın, içerisine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyin. Gazlı bez arasına sararak göz altı bölgelerinize uygulayın. Bu uygulamanın haftalık 3 kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

Patates dilimleride aynı salatalık dilimleri gibi etkileri vardır. Aynı şekilde 15 dakika gözlerinizde bekletirseniz göz altı morluklarınıza iyi gecelektir.

Sallama çaylarını soğuk bir şekilde gözlerinizde bekletirseniz. Hem morluklara hemde gözlerinizin dinlenmesinde etkisi olacaktır.

Bir parça pamuğu soğuk süte batırıp gözlerize 15 dakika kadar koyarsanız, göz altı morluklarınızın geçmesinde etkisi olacaktır.