Futbol

İki ay parasını alamayan serbest kalacak!

Profesyonel Futbolcular Birliği, FIFA ile anlaşarak transfer sisteminde yeni bir Bosman kararı etkisi yaratabileceği söylenen davasını geri çekti. FIFA-FIFPRO anlaşması ile FIFA kulüplerin iki ay parasını ödemediği futbolcuların serbest kalmasını ve futbolculara kadro dışı bırakılıp yalnız başına idman yapma cezası verilmeyeceğini kabul etti.

FIFA ve Profesyonel Futbolcular Birliği anlaştı. Buna göre taraflar arasında 6 yıl süreyle işbirliği anlaşması imzalandı. FIFA, FIFPRO, Avrupa Kulüpler Birliği ve Dünya Ligleri Forumu, FIFA’nın yeni oluşturduğu Futbol Paydaşları Komitesi şemsiyesi altında çalışacak. FIFA, kurallarında FIFPRO’nun talep ettiği değişiklikler yapacak. Bunların en önemlileri, ödemeleri iki ay geciken futbolcunun serbest kalması ve kulüplerin futbolculara ”Kadro dışı bırakıldın. Artık yalnız başına antrenman yapacaksın” yaptırımını uygulayamayacak olması. Taraflar arasında anlaşmanın 18 aylık pazarlıklar sonucu sağlandığı, FIFPRO’nun da buna karşılık olarak 2015’te Avrupa Komisyonu’na açtığı transfer sistemi üzerinde yeni bir Bosman kararları etkisi yaratabileceği öne sürülen davayı geri çektiği belirtildi.

Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/Futbol/2017/11/07/iki-ay-parasini-alamayan-serbest-kalacak

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.Themetf

To Top