Lazer Epilasyon Çeşitleri

Jilet, ağda ve epilasyon aletlerinden sıkıldıysanız lazer epilasyon sizin için çözüm olacaktır. Artık her yerde bu lazer epilasyonlar ile ilgili reklamları görüyor olmalısınız, oldukça yayılmış ve uygulanan bir yöntemdir.

Lazer epilasyonda en önemli işlem, hangi yöntemin uygulanacağıdır. Lazer epilasyon çeşitlerinden hangisinin size uygun olduğuna siz değil uzmanlar karar vermelidir. Burada sizin cildiniz kıl ve tüy yapısı, hormonal problem olup olmadığı ve cilt problemlerinize göre karar verilir.

Doğduğumuzun 4.ayından itibaren vücudumuzda kıllar çıkmaya başlar. Normalde kıl çeşidi 2 tipten oluşur. Bunlar kalın, uzun terminal kıl ve ince, kısa olan vellus (ayva tüyleri)’dir. Bazı bayanlarda ise erkeksi karakterde kıllar olan hirsutizm sorunu meydana gelmektedir. Ayrıca kalıtımsal problemlerden dolayı oluşan ve tamamen kurtulması mümkün olmayan hipertrikoz hastalığı da vardır. Vellus, Terminal ve erkeksi kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon çeşitleri geliştirilmiştir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Çeşidi;

En iyi lazer yöntemidir. Alexandrite lazerinin dalga boyu 755 nanometredir. Bu uygulamada beyaz tenin üzerinde koyu kılların olması şartı aranır. Bu teknik biz Türk’lerin yapısına uygundur. Alexandrite Lazer derindeki kıl köküne ulaşarak kalıcı sonuç sağlamaktadır. Bununla beraber kalıcı yanık sorununa yol açmaz. Bu uygulamada cihaz bölgeye 3 cm santimden atış yaptığı için hijyenik anlamda da problem yaşanmaz. Alexandrite Lazer yüz ve boyun için önerilmemektedir. Bu bölgelerde ince tüylerde artışa sebep olabilmektedir. Bu yöntem ile kıllardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Diod Lazer Epilasyon Çeşidi;

Bu yöntem yeni bir lazer sistemidir. Dalga boyu 800-840 nanometredir. Diod Lazer Epilasyon yönteminde kullanılan lazer ışınları, Alexandrite Lazere göre daha uzun dalga boyuna sahiptir. Alexandrite lazere göre daha derine nüfuz etmektedir. İnce ve zayıf kıllarda bu yöntem önerilir. Özellikle yüz kıllarında olumlu sonuçlar vermektedir. Güneşte bronzlaşmış ciltler içinde bu yöntem uygundur. Bu uygulamada cihaz vücudunuza temas etmektedir.

Ruby (Yakut) Lazer Epilasyon Çeşidi;

Eski bir lazer sistemidir. Dalga boyu 694.3 nanometredir ve yüksek enerjili ışınlardır. Bu lazer epilasyon çeşidinde mutlaka soğutucu eldiven kullanılmalıdır. Yavaş bir yöntemdir ve dediğimiz gibi eskidir, bu sebeple bu yöntem önerilmemektedir.

Nd-YAG (Q tetikli) Lazer Epilasyon Çeşidi;

Ortalama 1064 nm derinliğine iner. YAG lazer ışın demetleri esmer tendeki kişiler için uygun bir yöntemdir. Ağrılı bir yöntemdir.

Bir sonraki yazımızda Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır ? başlıklı makalemize ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir