Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyon uzmanlar tarafından yapılan incelemelere göre yan etkileri bulunmamaktadır.Sürekli olarak yeni yöntemler ve cihazların çıkması ile beraberinde hala zararlarıda araştırılmaya devam etmektedir.

Lazer Epilasyon Zararları

Bazı lazer çeşitleri klaspesifik değildir.Dalga boyları farklı olduğundan derinin daha derinine iner bu sebeple ciltte yanma ve lekelenme gibi sorunlar oluşabilir.Lazer epilasyondan zarar görmemek için kıla özel 755 nanometrik dalga boyuna sahip olan Alexandrite Laser tipi makinaların kullanılması önerilmektedir.Epilasyon işleminden sonra ise ortalama 3 hafta kadar epilasyon bölgesine güneş ışınlarından korunmak için (ultraviyole A, ultraviyole B) güneş koruyucu kremler kullanılmalı ve bu güneş kremleri 50 faktör içermelidir.
Lazer epilasyonunun çok ciddi zararları oluşmamaktadır.Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında özensizlik bir takım olumsuz etkiler gösterebilir.Uygulama sonrasında kızarma, kaşıntı ve şişme gibi problemler çıkabilir bunlar kısa süreli etkileridir.
Her zaman bahsettiğimiz gibi uzman doktor ve işini iyi bilen biryere yaptırdığınız takdirde bir sorun olmayacaktır.
Erkeklerde ise lazer epilasyonda genel olarak esmer tenli erkeklerde sakal üzerinde uygulama yapılırken çok dikkat edilmelidir.Leke oluşumu riski çok fazladır.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt iltihabı, uçuk, siğil, akıntılı egzama ve ışığa duyarlı kronik cilt rahatsızlığı olanlara lazer epilasyon yöntemi uygulanmamalıdır.Aynı şekilde güneş yanığı olan ve solaryumda yanan kişiler risk taşıdıkları için bu uygulama yapılmamalıdır.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Zararları

Hamilelikte Lazer Epilasyon ilk 3 ayda önerilmemektedir.Bunun sebebi bebeğe direkt olarak verilen zarar değildir.Aslında bebeğe lazerin bir etkisi olmamaktadır.Lazer yaptırırken bebeğin hareketleri ve hafif ağrının anneyi telaşlandırmaması için önerilmemektedir.

Lazer Epilasyonun Genital Bölgeye Zararı Var mıdır ?

Lazer ışınları yayılmazlar, direkt olarak kıl köklerini hedef alırlar.Yani kısacası Lazer Epilasyonun Genital Bölgedeki zararları diğer bölgeler ile aynıdır.Ciltte kızarıklık ve leke gibi ufak problemler oluşabilmektedir.Herhangi bir şekilde kısırlık vs. farklı bir zararı bulunmamaktadır.

Hamilelikte Genital Bölgeye Lazer Epilasyon

Hamileliktede farklı bir yan etkisi yoktur.Diğer bölgelerde olduğu gibi bu bölgedede aynı etkileri verebilir.Ancak hamilelik döneminde herhangi bir bölgeye lazer epilasyon yapılması önerilmez.Biraz sabır lütfen 🙂 …

Bir sonraki yazımızda Lazer Epilasyon Sıkça Sorulan Sorular başlıklı makalemize ulaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Zararları
Oy Ver.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir