Home / Lazer Epilasyon / Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon; Vücudunuzda var olmasını istemediğiniz tüylerin lazer ışığı ile kalıcı olarak yok olması işlemidir.

Epilasyon yaptırmadan önce uzman doktor ile görüşülmesi gerekmektedir.Doktor, epilasyon uygulaması yaptırmak istediğiniz bölgedeki kıl ve tüy yapısını belirler.Bölgenin lazere uygun olup

Lazer-Epilasyon

olmadığını ve olası sonuçlar üzerinde konuşulur.

Bununla beraber lazer epilasyon için uygun olan lazer tipi ve uygun lazer dozunu doktor belirleyecektir.Epilasyondan önce doktorlar uygun gördükleri kişilere  cilt ve kıllar üzerindeki etkiyi görmek için test şeklinde bir uygulama yapabilir.

Uygun olan lazer epilasyon cihazı ve doz belirlendikten sonra epilasyon işlemine başlanır.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm  mü ?

Lazer ışınları kıl köküne kadar inmektedir.Bu sebeple icat edilmiş bu cihazlar sayesinde tamamen istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulabilirsiniz.

Kıl köklerinin yok olması var olan kılın ince, kalın veya sık olması ile alakalıdır.
Beyaz tenli kişilerde kıl kökleri daha çabuk tahrip olduğundan dolayı 6 seansta tüyler yok tamamen yok olur.
Teniniz esmer ise eğer daha fazla seansa ihtiyacınız olacak.
Lazer epilasyon kesin çözümdür.Sadece teninizin rengi, uygulanacak bölge, kılın ince, kalınlığı ve sıklığına göre seans sayısı değişmektedir.

Sağlıklı ve doğru bir epilasyon için kesinlikle uzman doktorla görüşülmeli ve epilasyon yapacağınız yeri doğru seçmelisiniz.İşinde iyi olan yerler sizi sağlıklı ve doğru bir zamandan tüylerinizden kurtacaktır.Epilasyon işini bilmeyen kişiler tarafından uygulandığı zaman tüyler hafifçe çıkmaya başlayabilir.Sağlığınızı hiçbir şekilde tehlikeye atmayın, cildinizde yanıklara sebep verebilirler, daha fazla seansa gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Epilasyondan önce uzun tüylerin jilet yada diğer yöntemler ile kısaltılması gerekir.Ağda gibi kıl köklerini temizleyen yöntemler kullanılmamalıdır.

Ten ve kıl rengine göre lazer değerleri ayarlanır.Kıl kökünü etkileyecek en uygun dozu bulmak en önemli aşamadır.Uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre süre değişebilmektedir.Seans süreleri 2 saat ile 5 dakika arasında değişmektedir.Genel olarak seans sayısı 6 ile 8 arasındadır.Bu seanslar arasında tüylerinizden kurtulursunuz.

 Lazer Epilasyon Kılları Nasıl Yok Eder ?

Lazer epilasyon işleminde ışınlar kıl kökü tarafından emilir, bu lazer enerjileri ısıya dönüşür. Bu sayede kıl kökü imha edilir.Kılın kök hücresi yeniden büyüyemez ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz.Lazer yönteminde milisaniyeler içerisinde lazer ışını uygulaması yapılır.Bu sayede de cilt hücreleri renk pigmentleri tarafından emilen lazer, kıl gelişiminin zayıflamasını sağlar.

Bir sonraki yazımızda Lazer Epilasyon Çeşitleri başlıklı makalemize ulaşabilirsiniz.

About Admin

Check Also

Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyon uzmanlar tarafından yapılan incelemelere göre yan etkileri bulunmamaktadır.Sürekli olarak yeni yöntemler ve cihazların …